Opleiding Brevet 1 Berg

(Beginners)

Leer paragliden bij de Limburgse heuvels

Je weet al dat vliegen iets voor jou is en dat je een basisopleiding paragliding wilt volgen.
Dan kan je in je vakantie in de bergen leren paragliden en boek je een Opleiding Brevet 1 Berg.
Deze opleiding bestaat uit een 2-daags Introductieweekend Paragliding in Nederland en 15 vluchten in de Limburgse heuvels en Franse bergen, waarvan minimaal 5 hoogtevluchten van minimaal 500 meter.

Groot voordeel is dat je meteen in Nederland al kan starten met de basis van je opleiding en niet hoeft te wachten totdat je naar de bergen gaat. In de bergen maak je dan een vliegende start.

Voor de start van deze opleiding organiseren wij een 2-daags introductieweekend op onze opleidingslocatie bij de Limburgse heuvels in Epen. Stevige schoenen, een goede lichamelijke conditie, gezond verstand en een beetje moed, zijn voldoende om deel te nemen.

Over de opleiding

In een sportief en gezellig weekend leg je met een groep cursisten een goede basis voor je vliegopleiding.
Onze insteek is om deze basis zo compleet mogelijk te maken, voor zowel een opleiding aan in de bergen als aan de lier. Jij wordt daarmee als cursist flexibeler voor je vervolgopleiding.
Dit betekent dat je direct al leert om een paraglider te starten op vlakland én op de helling.

Programma opleiding

We zullen aan de hand van de weersverwachting een zo compleet mogelijke invulling verzorgen.
De exacte invulling kunnen we pas enkele dagen voor aanvang bepalen en moeten we wellicht gedurende het weekend nog bijstellen.

Inhoud opleiding

Onder professionele begeleiding ga je zelf aan de slag met een paraglider.
Je leert de basistechnieken om een paraglider te starten, te controleren, te vliegen en te landen.
Verder krijg je de benodigde theorie.
Je maakt in dit weekend je eerste solovlucht(en) van de heuvel. Hierbij word je natuurlijk begeleid via de radio.

Vervolgens maak je tijdens de daaropvolgende opleidingsweek gedurende 6 dagen de rest van de 15 vluchten in de bergen. De opleidingslocatie in de bergen is Saint Hilaire | Frankrijk.
Voor brevet 1 heb je 15 vluchten nodig, waarvan 5 minimaal hoogtevluchten.

Doel opleiding

De opleiding wordt gegeven door ervaren KNVvL-instructeurs en heeft tot doel cursisten op te leiden tot Brevet 1 van de KNVvL. Hierna kan je direct verder met de opleiding voor Brevet 2 Berg en/of Brevet 2 Lier.

Reis en verblijf

Vlakbij onze locaties in Epen en Saint Hilaire liggen campings waar je kan kamperen of een keurig verzorgde kamer, chalet of vakantiewoning kan boeken.

Praktische Informatie
  • Startniveau: Geen voorkennis nodig
  • Locatie: Limburgse heuvels in omgeving Epen en Saint Hilaire | Frankrijk
  • Wanneer: Het Introductieweekend in Nederland is gepland op:
    – Zaterdag 19 + zondag 20 april 2025
  • Wanneer: De Opleidingsweek in Saint Hilaire | Frankrijk is gepland op:
    – Zondag 06 t/m vrijdag 11 juli 2025
  • Uiterste inschrijfdatum: 15 april 2025
  • Kosten: €1260 voor 8 opleidingsdagen bestaande uit:
    2 dagen Introductieweekend, 6 dagen Bergopleiding
  • Inclusief: Vlieguitrusting, praktijkles, theorieles, digitaal theorieboek, theorie-examen, logboek, takenlijst, oorspeaker voor portofoon en WA-verzekering, dagtarief veldbijdrage €15 voor de heuvels
  • Exclusief: Reis- en verblijfkosten, lokaal transport en start-/landingsgelden
  • Lees de Algemene Voorwaarden
Boek nu!